Materace nawierzchniowe 

Jest 2 produktów.

Materace nawierzchniowe zwiększają komfort snu. Cienkie toppery umieszcza się na łóżku lub kanapie w celu wyrównania mankamentów materaca – krzywizn, wystających sprężyn, szpar czy złączeń. Inwestując w materac wyrównujący, wymiana materaca głównego przestaje być konieczna.

Szybki podgląd
579,00 zł 879,00 zł
3 Komentarz(y)

579,00 zł 879,00 zł
Obniżona cena!
Szybki podgląd
729,00 zł 1 029,00 zł
1 Komentarz(y)

Materac TOP  Super Natural 85kg/m3   5cm visco +3cm Ultrasoft  

729,00 zł 1 029,00 zł
Obniżona cena!
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Dobre materace nawierzchniowe to świetny sposób na szybką i tanią poprawę komfortu snu. Nic dziwnego, że toppery stają się coraz bardziej popularne – są niezwykle funkcjonalne i pozwalają zaoszczędzić na kupnie nowego materaca. Materac wyrównujący doskonale „wygładza” powierzchnię snu, maskując wszelkie niedoskonałości łóżka. Ten cienki topper łatwo utrzymać w czystości, nie ma problemów z jego przechowywaniem, gdyż po złożeniu zajmuje mało miejsca, a do tego można idealnie dopasować jego twardość do indywidualnych preferencji.

Zadzwoń i zapytaj o najwyższej jakości materace nawierzchniowe, nasz doświadczony konsultant udzieli wszelkich informacji, tel. 601 834-387

Co to są materace nawierzchniowe?

Materace nawierzchniowe, zwane także topperami lub materacami wyrównującymi,to cienkie materace o grubości między 2 a 10 centymetrów, które kładzie się na łóżku (czyli na materac główny) czy kanapie. Ich zadaniem jest zarówno wyrównanie powierzchni spania, jak i nadanie jej odpowiedniej miękkości lub twardości. Zatem dzięki materacom nawierzchniowym da się znacząco poprawić komfort snu. Poza tym warto dodać, że materac nawierzchniowy może mieć wypełnienie albo piankowe, albo lateksowe.

Jakie są największe zalety topperów?

Toppery mają naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim chronią one główny materac, który dzięki temu może służyć znacznie dłużej. W przypadku gdy komfort snu się pogorszy, wymienia się tylko topper, bez konieczności inwestycji w nowy materac.

Co więcej, materace nawierzchniowe są niezwykle higieniczne, dlatego idealnie sprawdzą się w przypadku alergików. Otóż w przeciwieństwie do tradycyjnego materaca, materac nawierzchniowy można w całości bez żadnych przeszkód wyprać w pralce – nie trzeba obawiać się o to, że pianka znajdująca się wewnątrz ulegnie zniszczeniu. Jak wiadomo, na materacu gromadzi się wiele zanieczyszczeń i alergenów – drobnoustroje, martwy naskórek, różne wydzieliny ciała czy sierść zwierząt – dlatego łatwość czyszczenia to naprawdę ogromny plus.

Dodatkowo materace wyrównujące dają możliwość idealnego dostosowania twardości łóżka do indywidualnych potrzeb. Preferencje co do twardości materaca mogą z czasem się zmieniać, dlatego w takim przypadku można po prostu wymienić topper, bez konieczności kupna nowego materaca.

Ponadto ważną zaletą materaców nawierzchniowych jest też wygoda ich przechowywania, bowiem po zwinięciu zajmuje on naprawdę mało miejsca, dzięki temu z powodzeniem można także zabrać go ze sobą w podróż, co umożliwia doskonałe warunki snu w każdym miejscu.

Oczywiście nie można nie wspomnieć też o oszczędności! Zakup toppera jest znacznie mniej kosztowny niż wymiana całego głównego materaca – to rozwiązanie tańsze, jednak zapewniające równie duży komfort snu co inwestycja w nowy materac.

Kiedy warto zainwestować w materac wyrównujący?

Otóż o materacu wyrównującym warto pomyśleć, gdy łóżko do spania nie jest zbyt wygodne – toppery idealnie wyrównują powierzchnię snu, maskując takie mankamenty materaca jak np. wystające sprężyny. Oprócz tego należy w niego zainwestować także wówczas, gdy nie ma możliwości wymiany całego łóżka czy materaca, np. gdy mieszka się w wynajmowanym lokum. W takim przypadku materac wyrównujący nie tylko znacząco poprawi komfort snu, ale także „odizoluje” ciało od łóżka, na którym na pewno spało już mnóstwo ludzi.

Inwestycja w materac nawierzchniowy to dobry pomysł także wtedy, gdy główny materac nie wygląda zbyt estetycznie lub jest już nieco zniszczony. Dzięki topperowi można zamaskować wszelkie mankamenty materaca głównego, przez co na pewno posłuży jeszcze jakiś czas. To oszczędność, ale nie kosztem komfortowego snu.

Co więcej, toppery na pewno pozwolą zwiększyć wygodę spania na zwykłej rozkładanej kanapie. Jak wiadomo, ten mebel nie ma jednolitej powierzchni do spania. Po jego rozłożeniu na samym środku jest szpara, łączenie dwóch części kanapy – to skutecznie uniemożliwia przybranie wygodnej pozycji podczas odpoczynku. Dzięki materacowi wyrównującemu można łatwo zamaskować ten mankament, co umożliwi bardzo komfortowy sen nawet na starej wersalce.

Ponadto w materace nawierzchniowe warto zainwestować wówczas, gdy często przyjmuje się w domu gości – dzięki nim nie trzeba będzie się martwić o zapewnienie przyjezdnym wygodnego miejsca do spania

Jaki topper sprawdzi się najlepiej?

Największą popularnością cieszą się toppery piankowe oraz toppery termoelastyczne. Wybór powinien zależeć od tego, jaką twardość łóżka się preferuje.

Otóż jeśli chce się uzyskać nieco twardszą powierzchnię spania, wówczas najlepiej sprawdzi się topper piankowy – jest on wykonany z pianki o zwiększonej gęstości, przez co bardzo dobrze podbiera kręgosłup podczas snu, zapewniając mu stabilność, co więcej, długo zachowuje pierwotny kształt.

Natomiast w celu zwiększenia miękkości łóżka warto postawić na topper termoelastyczny, który, będąc wypełniony pianką termoelastyczną, pod wpływem ciepła mięknie i idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, nie uciskając w newralgiczne miejsca jak biodra czy ramiona.

Inwestycja w materac nawierzchniowy to zatem inwestycja w komfortowy sen bez konieczności zakupu drogiego materaca! Dzięki takiemu rozwiązaniu wszędzie można cieszyć się wygodnym miejscem do spania – bez względu na to, czy śpi się na starej rozkładanej wersalce czy dużym, nowoczesnym łóżku. Zachęcamy do zakupu!

Warto zadzwonić i zapytać,

nasz doświadczony konsultant udzieli wszelkich informacji.

Zadzwoń teraz, tel. 601 834-387