Materace dla osób starszych

Starannie dobrane materace dla osób starszych to duże udogodnienie dla seniorów którzy zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi.

Materac dla osób starszych znacznie poprawi jakość snu i codziennego relaksu. Materace dla osób starszych poprawiają komfort snu i odpoczynku seniorów. Jak wiadomo, z wiekiem zmieniają się potrzeby i wymagania każdego człowieka, dlatego ta kategoria materacy została stworzona z myślą o osobach starszych, które często zmagają się bólami kości i stawów, reumatyzmem, osteoporozą, kłopotami z krążeniem krwi czy innymi chorobami, które niestety wymagają długiej rekonwalescencji bez możliwości częstego wstawania z łóżka.

Materac piankowy DeLux 20 cm

Seniorzy zasługują na najlepsze, dlatego zdecydowanie warto zainwestować w materac dla osób starszych, który będzie nie tylko komfortowy, zapewniając swobodny sen, ale również ulży w bólu, uzupełniając rekonwalescencję.

Materac dla osób starszych powinien być szczególnie starannie dobrany. Osoby w podeszłym wieku często zmagają się z różnymi schorzeniami narządów ruchu, kręgosłupa i dosyć dużo czasu spędzają w pozycji leżącej. Dlatego też ważne jest aby materac był odpowiedniej twardości. Dla osób w podeszłym wieku szczególnie polecamy materace serii DE LUX 20cm. Warto przed zakupem skontaktować się z naszym doradcą, tel. 601 834-387

Zatem jakie cechy powinny mieć materace dla osób starszych? Jedną z ważniejszych cech jest miękkość i plastyczność. Materac dla seniorów musi z łatwością dopasowywać się do pozycji ciała – w taki sposób, aby zniwelować ucisk na kręgosłup, szyję, kark i biodra. Ponadto powinien on także prawidłowo amortyzować sylwetkę, aby kręgosłup pozostawał prosty. Materace dla osób starszych, które niwelują nacisk na konkretne części ciała, przynoszą ulgę obolałym stawom i mięśniom, pozwalając na swobodny i relaksujący odpoczynek. Trzeba pamiętać, że zbyt twardy materac, który uciska na ciało, powoduje, że krew w naczyniach krwionośnych nie jest w stanie swobodnie przepływać – dla seniorów, którzy często mają kłopoty z krążeniem, jest to bardzo niebezpieczne. Zatem wybierając odpowiedni materac dla osób starszych, warto zdecydować się na taki, który nie będzie uciskał w newralgicznych miejscach.

Z wiekiem kondycja ciała ulega znaczącemu pogorszeniu. Niekiedy zdarza się, że seniorzy nie są w stanie samodzielnie chodzić, dlatego większość czasu spędzają w łóżku. Tak dzieje się również w przypadku osoby obłożnie chorej, która nie funkcjonuje samodzielnie. W takim przypadku należy zwrócić uwagę na materace dla osób starszych, które zapobiegają odleżynom, niwelując nacisk i pozwalając na swobodny przepływ krwi. Taki materac jest bardzo wygodny, dlatego osoba starsza nie odczuwa żadnego dyskomfortu – nawet wówczas, gdy jest zmuszona cały czas przebywać w łóżku.

Materac dla osób starszych

Oprócz tego, wybierając materace do osób starszych trzeba zwrócić uwagę na ich najbardziej oczywistą cechę, czyli twardość. Twardość materaca powinna być dopasowana do wagi konkretnej osoby i jej osobistych preferencji, jednak w przypadku seniorów, jak już wspomniano wyżej, należy zdecydować się na materac bardziej miękki (jednak nie za miękki, ponieważ taki również powoduje dyskomfort).

Wszystkie wyżej wymienione cechy materacy dla osób starszych posiada materac wykonany z pianki termoelastycznej (memory foam). Jest on miękki, plastyczny – z łatwością dopasowuje się do pozycji ciała, nie uciska na newralgiczne miejsca oraz działa przeciwodleżynowo, pozwalając na swobodny przepływ krwi w naczyniach krwionośnych.

Materace dla osób starszych – udogodnienie dla seniorów 5.00 z 5 na podstawie 6 ocen.