Materace na ból pleców i kręgosłupa

Materace na bóle pleców są wybawieniem dla wszystkich, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa, szyi i ramion. Materac na bóle pleców przyniesie ulgę i zagwarantuje spokojny oraz zdrowy sen, niwelując przykre dolegliwości.

Materace na bóle pleców cieszą się obecnie sporą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi cierpi na nawracające bóle kręgosłupa, ramion czy szyi. Przyczyn takiego stanu rzeczy trzeba szukać w siedzącym trybie życie, wadach postawy, a także w źle dobranym materacu, na którym śpimy. Wielu ludzi sypia na zwykłej wersalce, rozkładanej kanapie czy narożniku, zapominając że te meble są przeznaczone do odpoczynku w pozycji siedzącej i jedynie okazjonalnego spania. Dlatego codzienne spanie na nich, ze względu na to, że przeważnie są twarde i źle wyprofilowane, powoduje, że rano budzimy się z obolałymi plecami i niewyspani, przez co brakuje nam energii do pracy. Materac na bóle pleców to świetne rozwiązanie tych problemów.

Każdy z produkowanych przez nas materacy przynosi ulgę w bólach pleców, szyi i kręgosłupa. Sugerujemy kontakt z doradcą który uwzględniając Państwa preferencje pomoże dobrać odpowiedni materac, tel. 601 834-387. Jesteśmy przekonani, że już po pierwszej nocy odczujecie Państwo ulgę i poprawę jakości snu.

Warto wiedzieć, że prawie 80% społeczeństwa doświadcza bólu pleców. W łóżku spędzamy prawie 1/3 naszego życia, więc materac, na którym śpimy, może przyczyniać się zarówno do pogłębiania bólu, jak i jego niwelowania. Zatem czym charakteryzują się materace na bóle pleców? I dlaczego zdecydowanie warto w nie zainwestować? Takie materace są przede wszystkim odpowiednio miękkie, plastyczne i elastyczne, to znaczy, że dokładnie i szybko dopasowują się do pozycji i kształtu naszego ciała. Elastyczne materace na bóle kręgosłupa sprawiają, że nie czujemy nacisku na newralgiczne miejsca, czyli głowę, ramiona, biodra i łydki, a kręgosłup cały czas jest prosty, dzięki czemu kręgi nie naciskają na siebie. Ponadto brak silnego nacisku na ciało przyczynia się do tego, że krew w naczyniach krwionośnych może swobodnie przepływać – to powoduje, że śpimy spokojnie, nie wiercimy się i nie odczuwamy dyskomfortu.

Materac na ból pleców

Zatem można powiedzieć, że materace na bóle pleców dostosowują się do krzywizn naszego kręgosłupa, nie pogłębiając ich, dzięki temu czujemy ulgę w bólu. Trzeba pamiętać, że materac zbyt miękki również nie będzie odpowiedni – sprawi, że ciało się zapadnie, a kręgosłup ulegnie skrzywieniu. Zatem wybierając jeden z materacy na ból pleców, przede wszystkim należy dostosować jego twardość do wagi. Bóle pleców mogą być także spowodowane ciągłym napięciem mięśniowym. Zatem aby zniwelować ból, trzeba rozluźnić mięśnie, nie da się tego zrobić, gdy podczas snu czy odpoczynku ciągle jest nam niewygodnie. Materace na bóle kręgosłupa są niezwykle komfortowe – dzięki odpowiedniemu podparciu (sylwetka jest dobrze ustabilizowana) wszystkie mięśnie się rozluźniają, w tym te przykręgosłupowe.

Te materace sprawdzą się świetnie również w przypadku osób cierpiących na osteoporozę. Jest to rozrzedzenie tkanki kostnej uwidaczniające się jako zmniejszenie ilości beleczek kostnych kości gąbczastej, przez co kość staje się osłabiona i zdecydowanie łatwiej można ją złamać. Osteoporoza zwana jest także dyskretnym lub cichym złodziejem kości. Zatem materace dla osób z osteoporozą powinny być odpowiednio miękkie, aby nacisk na kości nie był tak bardzo odczuwalny, ponadto muszą zapewniać solidne i równomierne podparcie całej sylwetki, powodując ulgę w dotkliwym bólu różnych części ciała. Materace dla osób chorych na osteoporozę to sposób na zdrowy i spokojny sen – nawet w przypadku rozwiniętej choroby.

Materace dla osób z osteoporozą

Często odczuwasz bóle pleców? A może dopiero zaczynasz zauważać, że coś jest nie tak? W obu przypadkach zdecydowanie warto zainwestować w materac na bóle pleców, wówczas od razu poczujesz ulgę. Natomiast jeśli twoim problemem jest wada postawy, skonsultuj się ze specjalistą, który na pewno pomoże w dobrze odpowiedniego materaca. Jedno jest pewne – niewłaściwe podparcie ciała podczas snu, czyli zbyt twardy albo zbyt miękki materac, może znacznie pogorszyć stan naszego kręgosłupa. Świetnym materacem na bóle pleców jest materac wykonany z pianki termoelastycznej (pianki VISCO), który jest miękki, plastyczny i z łatwością dopasowuje się do kształtu ciała, stabilizując sylwetkę.

Materace na bóle pleców. Ulga dla kręgosłupa i spokojny sen bez bólu 5.00 z 5 na podstawie 5 ocen.