Materace dla osób z nadwagą

Materace dla osób z nadwagą są odpowiednie nawet dla ludzi z chorobliwą otyłością, gdyż prawidłowo stabilizują całą sylwetkę. Materac dla osób z nadwagą zapewni komfortowy sen i odpoczynek, bez nieprzyjemnego uczucia zapadnięcia.

Materace dla osób z nadwagą to świetne rozwiązanie dla tych, którzy mając kilkanaście kilogramów więcej, nie czują się komfortowo na zwykłym materacu, rozkładanej wersalce czy sofie, przez co mają problemy ze snem i często chodzą niewyspani. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że osoby z nadwagą lub otyłe potrzebują specjalnego materaca, który będzie solidny, trwały i odporny na większą wagę. Materac dla osób z nadwagą jest w stanie znacząco poprawić komfort codziennego wypoczynku, umożliwiając zdrowy i bezpieczny sen. Trzeba pamiętać, że materac, który nie jest odpowiednio dopasowany do wagi jego użytkownika, jest nie tylko niewygodny, ale również może stać się przyczyną problemów zdrowotnych, np. bólu pleców, karku czy bezsenności.

Dla osób z nadwagą proponujemy materace serii SupremeVisco 22 lub SupremeVisco 26. Konkretny materac o odpowiedniej twardości pomoże wybrać nasz doradca, prosimy o kontakt, tel. 601 834-387

Materac piankowy Supreme 22 Materac Supreme 26 cm

Materace dla osób z nadwagą są coraz bardziej popularne. Wiąże się to z faktem, że odsetek ludzi zmagających się z tą przypadłością wciąż rośnie. Osoby puszyste, które przez wiele lat męczyły się na niewygodnym łóżku, zaczynają szukać pomocy. Zatem jaki powinien być materac dla osób z nadwagą? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze? Przede wszystkim należy skupić się na jego grubości. Osoby puszyste, aby komfortowo wypoczywać, potrzebują solidnego podparcia, dlatego materace dla osób z nadwagą powinny być dość grube – im cięższa jest osoba, tym grubszy musi być materac. Zatem powinien on liczyć minimum 15 centymetrów. Taki materac jest odporny na większą wagę i prawidłowo amortyzuje całą sylwetkę, zapobiegając zapadnięciu i utrzymując kręgosłup w linii prostej.

Materac dla osób z nadwagą

Ponadto przeglądając materace dla osób z nadwagą, trzeba zwracać uwagę na twardość. Niestety często można się spotkać z opinią, że osoby otyłe powinny zdecydować się na jak najtwardszy materac. Trzeba jednak pamiętać, że materace twarde są mniej odporne na regularny i długotrwały nacisk, dlatego szybciej się zużywają. Zatem wybierając materac dla osób z nadwagą, trzeba kierować się zasadą, że im cięższa osoba, tym bardziej elastyczny powinien być materac. Materace elastyczne łatwo dopasowują się do kształtu ciała, niwelując nacisk, dzięki czemu nawet osoba puszysta jest w stanie na nim odpocząć i porządnie się wyspać. Zbyt twardy materac wywiera większy nacisk, powodując znaczy dyskomfort. Zatem materace dla osób z nadwagą powinny być dopasowane do wagi konkretnej osoby – ten najtwardszy nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, sprawdzi się on tylko w przypadku ludzi bardzo ciężkich, z chorobliwą otyłością.

Materac nieodpowiednio dobrany do wagi jego użytkownika jest nie tylko niewygodny, ale także może powodować dolegliwości zdrowotne, np. ból pleców, szyi i karku. Zbyt twardy albo zbyt miękki materac stają się przyczyną długotrwałych problemów ze snem. Materace dla osób z nadwagą są w stanie całkowicie wyeliminować te schorzenia, dlatego osoby puszyste powinny w nie zainwestować. W przypadku osób puszystych dobrze sprawdzi się materac wykonany z pianki leniwej (memory foam), który jest niezwykle plastyczny i elastyczny, a jednocześnie doskonale podtrzymuje sylwetkę.

Materace dla osób z nadwagą – ulga dla całego ciała 4.70 z 5 na podstawie 10 ocen.