Materace dla kobiet w ciąży

Materace dla kobiet w ciąży to gwarancja spokojnego i bezpiecznego snu. Materac dla kobiet w ciąży niweluje przykre dolegliwości takie jak ból pleców, odcinka lędźwiowego kręgosłupa czy napięcie mięśni.

Materace dla kobiet w ciąży to idealna propozycja dla wszystkich przyszłych mam, które muszą pamiętać, że źle dobrany materac – za twardy lub za miękki – może nasilać bóle placów, uciskać na newralgiczne miejsca, czyli np. brzuch, oraz stać się przyczyną bezsenności, co z pewnością negatywnie wpłynie na zdrowie zarówno mamy, jak i jej malucha.

Ciąża trwa tylko 9 miesięcy, dlatego nie warto zwlekać z kupnem odpowiedniego materaca, który zapewni przyszłej mamie i dziecku najwyższy komfort snu, a także złagodzi bóle pleców, mięśni i stawów, z jakimi zmaga się prawie każda przyszła mama. Warto pomyśleć już teraz o zdrowiu obojga i skontaktować się z naszym konsultantem który pomoże wybrać odpowiedni materac tel. 601 834-387.

Okres ciąży to najszczęśliwszy czas w życiu każdej kobiety, która z radością i niecierpliwością wyczekuje narodzin swojego potomka. Jednak nie ulega wątpliwości, że właśnie wówczas kobiece ciało bardzo się zmienia, dlatego jest narażone na wiele przykrych dolegliwości związanych z ciążą. Przyszłe mamy często odczuwają bóle pleców, bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, zmagają się z napięciem mięśniowym, a także ciągłym uczuciem senności. Nadmierne zmęczenie jest spowodowane nadmiarem progesteronu, czyli żeńskiego hormonu płciowego. Kobiety w czasie ciąży potrzebują dużo snu, dlatego zdecydowanie warto zainwestować w materac piankowy dla kobiet w ciąży, który jest nie tylko wygodny i pomoże spokojnie zasnąć, ale także działa rozluźniająco na wszystkie mięśnie i niweluje bóle pleców.

Trzeba zwrócić uwagę, że kobietom spodziewającym się dziecka trudno znaleźć wygodną i komfortową pozycję do snu. Przeszkadzają w tym dodatkowe kilogramy i zaokrąglone kształty, ruchy płodu, nudności oraz częste oddawanie moczu. To wszystko powoduje, że kobieta nie może zasnąć i naprawdę odpocząć, przez co wstaje niewyspana i brakuje jej energii. Problemy ze snem nasilają się wówczas, gdy łóżko jest twarde i niewygodne. Materace dla kobiet w ciąży mają na celu zmniejszenie tych przykrych dolegliwości związanych z bezsennością – tak, aby mimo często złego samopoczucia odpoczynek w łóżku przyniósł ulgę.

Materac dla kobiet w ciąży

Dlaczego jeszcze odpowiedni materac piankowy dla kobiet w ciąży jest tak ważny? Ponieważ gdy maleństwo w łonie matki staje się coraz większe, kobieta zaczyna mieć ograniczony wybór pozycji, w których może spać. Spanie na brzuchu w ogóle nie wchodzi grę, natomiast pozycje na prawym boku oraz na plecach są niezalecane przez lekarzy ginekologów, ponieważ wówczas uciskana jest żyła dolna, co zapobiega prawidłowemu krążeniu krwi, co może skutkować słabszym dotlenieniem płodu. Specjaliści polecają spanie na lewym boku – wtedy zwiększa się produkcja krwi, dzięki temu do łożyska dostarczanych jest wiele cennych składników. Ograniczony wybór pozycji podczas snu także wpływa na jego jakość. Jeśli kobieta nie czuje się komfortowo we własnym łóżku, ciągle czując ucisk, problemy ze snem zaczynają być codziennością. Materace dla kobiet w ciąży to świetne rozwiązanie dla wszystkich przyszłych mam, są bowiem niezwykle wygodne i odpowiednio miękkie, dzięki czemu znacznie łatwiej znaleźć dogodną pozycję do spania.

Materace dla kobiet w ciąży

Jaki powinien być odpowiedni materac dla ciężarnych kobiet? Otóż najlepiej sprawdzi się materac wykonany z pianki VISCO (pianki leniwej, termoelastycznej, powolnej, memory foam), która została wynaleziona w USA. Wyróżnia się termoelastycznością, czyli pod wpływem ciepła mięknie i z łatwością dopasowuje się do kształtu ciała, oraz powolnością, co oznacza, że jeśli zanurzymy w niej dłoń, powstanie wgniecenie, które dopiero po jakimś czasie powróci do pierwotnego kształtu. Zatem materace dla kobiet w ciąży z pianki VISCO są niezwykle komfortowe. Idealnie dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała, niwelując ucisk na newralgiczne miejsca, czyli głowę, kark, brzuch czy biodra. Te materace doskonale stabilizują sylwetkę i dobrze ją podpierają, co sprawia, że kręgosłup utrzymywany jest w pozycji prostej. W takiej sytuacji znacznie łatwiej rozluźnić wszystkie mięśnie, ponieważ ból pleców zostaje zniwelowany. Zatem wybierając materac dla ciężarnych kobiet, przyszłe mamy powinny zwracać uwagę przede wszystkim na jego elastyczność, plastyczność i odpowiednią miękkość. W przypadku zbyt twardego lub zbyt miękkiego materaca kręgosłup podczas snu nie ma optymalnego podparcia, dlatego bóle w jego lędźwiowym odcinku mogą się nasilać. Materac dla kobiet w ciąży z pianki VISCO z pewnością spełni wszystkie oczekiwania przyszłych mam, zapewniając najwyższy komfort snu. Śpiąc na takim materacu, bez problemu można znaleźć wygodną pozycję do snu – nawet wówczas, gdy wiele z nich jest zabronionych w czasie ciąży. Taki materac przyniesie ulgę zmęczonym plecom i pozwoli rozluźnić się mięśniom, dzięki czemu z pewnością uda się spokojnie przespać całą noc.

Gdy przyszła mama chodzi niewyspana, pogarsza się jej ogólne samopoczucie (co nie pozostaje bez wpływu na malucha), przez co trudno jej się cieszyć ze swojego stanu. Do tego dochodzą przykre dolegliwości bólowe, które mogą się nasilać, gdy codziennie śpi się na niewygodnym łóżku. Nasze materace dla kobiet w ciąży pomagają pozbyć się problemów ze snem, a dodatkowo przynoszą ulgę zmęczonym plecom, mięśniom i nogom.

Okres ciąży to wspaniały czas, który nie trwa wiecznie. Dlatego nie można pozwolić, aby ciągłe zmęczenie odbierało radość z oczekiwania na narodziny dziecka. JUż dziś warto zainwestować w nasz wygodny i komfortowy materac dla ciężarnych kobiet i ciesz się spokojnym i zdrowym snem każdego dnia ciąży. Materac z pianki VISCO to inwestycja w zdrowie mamy i malucha – jeśli mama jest wypoczęta i pełna energii, maluszek odczuwa pozytywne wibracje. Zapraszamy do kontaktu, tel. tel. 601 834-387

Materace dla kobiet w ciąży – zdrowy sen dla przyszłej mamy i maluszka 5.00 z 5 na podstawie 16 ocen.