Materace ortopedyczne – poczuj ulgę bólu

Materace ortopedyczne stają się obecnie coraz bardziej popularne, ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie często odczuwają bóle pleców i kręgosłupa. Materac ortopedyczny przynosi ulgę w bólu, zapewniając zdrowy i komfortowy sen.

Materace ortopedyczne wielu wciąż kojarzą się z materacami szpitalnymi lub rehabilitacyjnymi, jednak nic bardziej mylnego! Te materace są odpowiednie dla każdego, kto zmaga się z nawracającym bólem pleców, wszystkich odcinków kręgosłupa, reumatyzmem oraz innymi chorobami związanymi z układem kostno-stawowym. Obecnie coraz więcej osób odczuwa uporczywe bóle pleców. Przyczyn takiego stanu rzeczy trzeba szukać w siedzącym trybie życia, w braku aktywności fizycznej oraz wadach postawy. Co więcej, te dolegliwości może również nasilać źle dobrany - za twardy lub za miękki – materac, który nie będąc dopasowany do wagi użytkownika, nieodpowiednio stabilizuje sylwetkę, powodując ucisk na newralgiczne miejsca, czyli głowę, kark i biodra. Natomiast materace ortopedyczne są nie tylko wygodne, ale mają także właściwości prozdrowotne, można je traktować jako materace lecznicze.

materace ortopedyczne

Wiele osób zadaje sobie pytanie jaki materac na przepuklinę kręgosłupa. Trzeba zdawać sobie sprawę, że człowiek spędza w łóżku średnio 1/3 swojego życia. Przeciętna osoba potrzebuje 8 godzin snu na dobę. Jeśli jest go znacznie mniej, szybko odczuwamy tego skutki – nie mamy energii, ciągle jesteśmy zmęczeni, a ponadto nasze samopoczucie się pogarsza. Wygodne miejsce do spania jest zatem niezwykle ważne – szczególnie wówczas, gdy cierpimy na bóle pleców i inne choroby związane z układem kostno-stawowym. Sen ma być dla nas czasem odpoczynku i relaksu, to właśnie wówczas ciało powinno się rozluźnić. Materace ortopedyczne, dzięki prozdrowotnym właściwościom, niwelują dokuczliwe bóle, przynosząc ulgę i rozluźniając spięte mięśnie (w tym te przykręgosłupowe, które również mogą być przyczyną bólu kręgosłupa). Materace lecznicze są wygodne i odpowiednio miękkie – to gwarancja zdrowego i bezpiecznego snu, dlatego możemy liczyć na to, że z biegiem czasu stan naszego zdrowia się poprawi, ponieważ bezpieczna pozycja ciała podczas snu skutkuje zniwelowaniem dolegliwości bólowych. Osoby cierpiące na bóle kostno-stawowe powinny zrezygnować ze spania na zwykłej rozkładanej wersalce czy narożniku – te meble zostały stworzone z myślą o odpoczynku w pozycji siedzącej, dlatego nie nadają się do spania – często są twarde i źle wyprofilowane, przez co jedynie nasilają ból pleców czy kręgosłupa.

Materace lecznicze

Zatem jakie właściwości powinny mieć dobre materace ortopedyczne? Przede wszystkim muszą być odpowiednio miękkie, co oznacza, że nie mogą być zbyt twarde ani zbyt miękkie, ponieważ wówczas kręgosłup nie jest optymalnie podparty. Materac leczniczy musi idealnie dopasowywać się do ciała, nie uciskając w żadne miejsce. Ponadto kręgosłup powinien mieć solidne podparcie, a sylwetka dobrą stabilizację. Tylko wówczas kręgosłup będzie prosty, co zapobiegnie ocieraniu się o siebie jego poszczególnych kręgów. Ludzie cierpiący na choroby kostno-stawowe z pewnością poczują ulgę na takim materacu – ciało dobrze podparte może z łatwością rozluźnić wszystkie mięśnie, co przynosi dużą ulgę. Warto również dodać, że materace lecznicze muszą dopasowywać się do naturalnych krzywizn ciała – tylko wówczas zniwelują ból i nie spowodują pogorszenia stanu zdrowia. Materace ortopedyczne świetnie sprawdzą się też w przypadku osób, które mają problemy z krążeniem – wszystko dzięki temu, że taki materac nie uciska na ciało, dlatego krew może swobodnie przepływać. Dodatkowo z materaca ortopedycznego na pewno będą zadowolone osoby obłożnie chore, które większość czasu spędzają w łóżku. Trzeba wiedzieć, że są to praktycznie materace przeciwodleżynowe.

Jaki materac ortopedyczny wybrać? Otóż specjaliści polecają materace wykonane z pianki VISCO (pianki leniwej, powolnej, termoelastycznej, memory foam), która została wynaleziona w USA. Jej głównym zadaniem jest niwelowanie skutków długotrwałego siedzenia lub leżenia w ograniczonej przestrzeni. Pianka Visco wyróżnia się termoelastycznością, czyli pod wpływem ciepła staje się miękka i doskonale dopasowuje się do kształtu ludzkiego ciała, oraz powolnością, co oznacza, że jeśli zagłębimy w niej dłoń, powstanie wgniecenie, które dopiero po jakimś czasie powróci do pierwotnego kształtu. Zatem materace ortopedyczne wykonane z pianki VISCO są bardzo wygodne – idealnie dopasowują się do kształtu ciała, nie uciskają na newralgiczne miejsca, a ponadto prawidłowo stabilizują całą sylwetkę, przynosząc ulgę w bólu. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na zakup materaca ortopedycznego, trzeba wybrać taki model, który będzie idealnie dopasowany do wagi jego przyszłego użytkownika – tylko wówczas zapewni ciału prawidłowe podparcie.

Materace lecznicze przynoszą ulgę wszystkim tym, którzy zmagają cię z chorobami układu kostno-stawowego czy bólem pleców. Zdecydowanie warto w nie zainwestować, ponieważ dzięki materacom ortopedycznym można spokojnie zasnąć, nie odczuwając dyskomfortu. Pamiętajmy, że spokojny i zdrowy sen jest nam tak niezbędny jak powietrze, dlatego nie należy na nim oszczędzać. Materace ortopedyczne to gwarancja spokojnego odpoczynku.

Materace ortopedyczne. Lecznicze materace dla osób cierpiących na bóle pleców i kręgosłupa 4.90 z 5 na podstawie 17 ocen.